Pyzy z mięsem gotuje Anna Szybalska z KGW w Adamowie

Kolejny film z przepisami kulinarnymi. W tym odcinku, Anna Szybalska z Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie pokazuje jak zrobić pyzy z mięsem na sposób tradycyjny.

Film zrealizowany w ramach projektu „W Bystrej Wodzie FAJNIE JEST! – spotkania z e-kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Ludowa i Tradycja

Koncepcją projektu „W Bystrej Wodzie FAJNIE JEST! – spotkania z e-kulturą” jest wzmocnienie tożsamości kulturowej najmłodszych mieszkańców naszej Gminy poprzez e-warsztaty taneczne, wokalne, kulinarne, oraz warsztaty z poznania strojów ludowego z regionu świętokrzyskiego, oraz krakowskiego -jednym z elementów tego warsztatu będzie stworzenie pod okiem specjalisty krawca miniatury stroju świętokrzyskiego i krakowskiego. Rezultatem realizacji tego projektu będzie zdobycie wiedzy o kulturze ludowej oraz pogłębienie poczucia przynależności do wspólnoty ludzi ukształtowanych przez te same obyczaje i tradycje. Wszyscy uczestnicy warsztatów jako podsumowanie ich spotkają się online z choreografami Zespołu Mazowsze, poznają tajniki układów oraz tajemnice sukcesu kultury ludowej. W ramach realizacji zadania powstanie układ taneczny z regionu krakowskiego, powstanie specjalnie dedykowana platforma internetowa prezentująca kulturę ludową regionu świętokrzyskiego zawierająca filimiki z gwarą świętokrzyską, z układami tanecznymi, przyśpiewakami oraz kuchnią ludową.